Adriatik Lapaj: “Nënën Shqipëri duhet ta duam 365 ditë në vit”

- Advertisement -

 

Adriatik Lapaj, aktivist i cili sëbashku me “Nisma e Luleve” zhvillon aksione për pastrimin e detit Jon nga papastërtitë dhe nga gomat.

Nga Kanali i Vivarit, sot Lapaj ka shpërndarë një video në FB me anë të cilës spjegon një ndër pyetjet që i bëjnë më shpesh atij: Nga dalin gjithë ato goma?

“Nënën Shqipëri duhet ta duam 365 ditë në vit.
Nuk mjafton “O sa mirë me kenë shqiptarë” në datën 28 Nëntor.

Shqipëria duhet duke mos e ndotur;
Duke mos i’a shkatërruar pyjet;
Duke mos i’a grryerë lumenjtë;
Duke mos i’a kafshuar malet;
Duke mos i’a mbushur detin me mbeturina;
Duke mos i’a vjedhur dhe shpërdoruar burimet natyrore si uji, nafta, mineralet;
Duke mos i përdorur zyrat e shtetit si vend pasurimi;
Duke mos i’a shkatërruar tokat bujqësore;
Duke mos i’a larguar rininë;
Duke mos heshtur ndaj atyre që i bëjnë këto që listova sipër.

Ju përshëndes nga kanali i Vivarit në Butrint, aty ku shkojnë dhjetëra mijëra turist në vit!”, poston në Facebook Adriatik Lapaj.

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...