Adriatik Lapaj: “E mjera Shqipëri çfarë të ka rënë për pjesë!”

- Advertisement -

Me anë të një postimi në Facebook, Adriatik Lapaj tregon se ku ndodhet me aksionin e rradhës të “Nismës së Luleve”.

“Jemi në Shkodër. Me kolegët e “Nismës së Luleve” dhe “Eko Mendje” po pastrojmë një prej kanaleve kulluese që përfundon në liqenin e Shkodrës.

E mjera Shqipëri çfarë të ka rënë për pjesë!”, shprehet Lapaj.

Aksioni i fundit nga “Nisma e Luleve” u bë në Himarë ku dhe aktori i njohur i “Portokallisë”, Florjan Binaj u bë pjesë e këtij aksioni.

Në total në 19 aksione janë nxjerrë 1486 goma dhe rreth 41 000 bidona, shishe.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...