Adrian Gurma diskutim për nismën : “Të çlirojmë teritorrin nga ndotja mjedisore.”

- Advertisement -

Ditën e sotme kryebashkiaku Adrian Gurma së bashku me Prefektin e Qarkut, Flamur Mamaj ka zhvilluar një takim me përfaqësues të bashkive Sarandë, Delvinë, Finiq e Konispol për të diskutuar mbi planin e masave për pastrimin e mjedisit.

“Me Prefektin e Qarkut, drejtues të institucioneve vendore dhe përfaqësues të bashkive Sarandë, Delvinë, Finiq e Konispol, diskutuam mbi planin e masave për pastrimin dhe higjenizimin, në kuadër të nismës: “Të çlirojmë teritorrin nga ndotja mjedisore.”, shprehet Gurma me anë të një postimi në Facebook.

Kryeministri Edi Rama zhvilloi më 22 tetor mbledhje me kryetarët e bashkive dhe prefektët për të diskutuar mbi menaxhimin dhe administrimin e mbetjeve.

“Menaxhimi i mbetjeve është një nga problemet e shumta në vendin tonë.”, u shpreh Rama.

Rama u përmendi Prokurorinë disa herë dhe ndjekjen penale, teksa nuk ngurroi t’i paralajmëronte se qeveria do të shkonte deri aty sa do i merrte vetë në menaxhim bashkitë nëse situata nuk ndryshonte.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...