Kur Lime e Erald Mihasi zhvillonin simultane në gjimnazin “Hasan Tahsini” në vitin 2014

- Advertisement -

Në kuadrin e 70-vjetorit të çlirimit të vendit në gjimnazin “Hasan Tahsini” në vitin 2014, u organizuan aktivitete të ndryshme kulturore-sportive. Aktiviteti sportiv, që la mbresa tek nxënësit dhe mësuesit ishte “Simultania” e organizuar nga Drejtoria e shkollës, katedra e fiskulturës në bashkëpunim me Klubin e Sportit “Butrinti”. Në një mjedis tepër festiv, shumë nxënës shahist me nxënëse shahiste u ulën në tavolina për t’u ndeshur me dy kampionët kombëtar të shahut Lime dhe Erald Mihasi. Aktiviteti ishte shumë I këndshëm dhe tërhoqi vëmendjen e të pranishmve. Duhet theksuar se nga ky gjimnaz kanë dalë shumë shahist që kanë qenë pjesëtar të ekipit “Butrinti” dhe kanë përfaqësuar rrethin në kampionate lokale dhe kombëtare. Ministria e Arsimit e vlerësoi foton e realizuar nga lart ku duket atmosfera e kësaj loje, në tre fotot më të mira të realizuara nga shkollat në rang kombëtar për këtë jubile.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...