A ka ndonje artist me para te bej diçka si ky aktor?

Ky është Keanu Reeves, ylli i filmit “The Matrix”.
Babai e braktisi atë kur ishte 3 vjeç, dhe është rritur nga 3 njerkë të ndryshëm.
Ëndrra e tij për t’u bërë lojëtar hockey u shkatërrua nga një aksident serioz.
Vajza e tij vdiq gjatë lindjes.
Gruaja e tij vdiq në një aksident me makinë.
Shoku i tij më i mirë, River Phoenix, vdiq nga mbidoza.
Motra e tij u përball me leuçeminë.
Pa bodyguard, pa shtëpi luksoze.
Keanu jeton në një apartament të zakonshëm dhe pëlqen të shëtisë nëpër qytet.
Ai shpesh shihet në metrotë e qytetit të New Yorkut.
Gjatë xhirimeve të filmit “The Lake House”, ai dëgjoi bisedën mes dy asistentëve të kostumografëve, ku njëri po qante sepse do të humbte shtëpinë nëse nuk paguante $20,000 – Në të njëjtën ditë, Keanu depozitoi sasinë e nevojshme të parave në llogarinë bankare të asistentit.
Përgjatë karrierës së tij ai ka dhuruar sasi të mëdha për spitalet, dhe $75 millionë nga fitimet e tii në filmin “The Matrix” për bamirësi.
Në 2010, në ditëlindjen e tij, Keanu shkoi në një furrë buke dhe bleu një petull me një qiri të vetëm, e hëngri atë para furrës së bukës dhe i ofroi kafe të gjithë njerëzve që ndalonin t’i flisnin.
Në 1997 disa paparacë e panë atë duke ecur një mëngjes bashkë me një të pastrehë në Los Angeles, duke e dëgjuar atë dhe duke ndarë historinë e tij për disa orë.
Në jetë, ndonjëherë njerëzit më të thyer përbrenda, janë ata që janë më të gatshëm për të ndihmuar të tjerët.
Ky njeri mund të blejë gjithçka, dhe në vend të kësaj ai zgjohet çdo ditë dhe zgjedh të vetmen gjë që nuk mund të blihet dot:

Të qënurit aktor dhe njeri i madh

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...