Festohet 110 – vjetori i Policisë së Shtetit(Video)

- Advertisement -

Në 110 vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit Shefi i Komisariatit të Sarandës Komisar Klodian Kondi foli para efektive të policisë, dhe strukturave të tjera lokale për sfidat me të cilat u përball Komisariati i Policisë Sarandë gjatë 2022-shit.

Ai po pohoi se nuk ka qenë një vit i lehtë në luftën me krimin, narko-trafikun dhe mbarvajten e sezonit turistik.

110 vjetori e gjen komisariatin në Sarandë në rikonstruksion e sipër. Ish ofiseri i policisë Asim Canaj bëri një historik të shkurtër të rrugës 110 vjeçare të policisë shtetit.

Festën e përshëndetën nën prefekti i Qarkut z. Mirosh Birjani dhe Kryetari i Bashkisë z. Adrian Gurma. Në këtë 110 vjetor mernin pjesë ish punonjës të policisë, përfaqësues të institucioneve shtetërore, dhe atyre fetare.

Ishin të pranishëm dhe kryetarët e bashkive të Konispolit  z. Shuaip Beqiri dhe Finiqit z. Kristaq Kiço. Për të pranishnit u shtrua një koktel.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...