21-Vjeçari në Selanik përplas për vdekje babain e tre fëmijëve

- Advertisement -

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Selanik të Greqisë, ku një 21-vjeçar ka përplasur për vdekje, një 47-vjeçar, i cili ishte baba i tre fëmijëve.

raportojnë se i riu i cili po drejtonte mjetin tip ‘Audi’ po bënte gara me një makinë tjetër. Ai ka kaluar semaforin me të kuqe dhe pikërisht në këtë moment ka përplasur edhe 47-vjeçarin i cili po lëvizte me motor.

Ky i fundit ka ndërruar jetë në ambulancë teksa po dërgohej në spital.

Mësohet se  21-vjeçari shqiptar, nuk kishte as leje drejtimi, ndërkohë në momentin që ka përplasur motorin ka lënë makinën dhe është larguar nga vendngjarja.

Mirëpo përpos kësaj nuk ia ka arritur që të shpëtojë pasi pak metra larg është arrestuar nga policia greke.

Përplasja ka qenë aq e fortë sa që motori i viktimës u nda në dy pjesë ndërsa copat u gjetën deri në 200 metra larg vendit të aksidentit.

/thestival.gr/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...