Ditë e trishtë për Lulzim Bashën, kryedemokrati humb të atin

- Advertisement -

Ditë e trishtë për kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe familjen e tij.

Sot ka ndërruar jetë i ati i tij, Xhelal Basha.

I ati i Lulzim Bashës kishte disa muaj i shtruar në spital, por nuk ka arritur ta fitojë betejën me sëmundjen.

Babai i kreut të Partisë Demokratike, Xhelal Basha  është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare, në shtëpinë e tij. Mësohet se Xhelal Basha kishte qëndruar për muaj me radhë në spital, duke luftuar me një sëmundje të rëndë prej 1 viti.

 

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...