2007/ Enciklopedia e gjimnazit, spektakli i 5 të premteve ju kujtohet? (video)

- Advertisement -

Ishte një aktivitet shumë i bukur që përfshinte në përbërjen e vet, konkurs për dije të përgjithshme në bazë të programeve mësimore , të zërave të bukur, të sfilatës së modës, të aktrimit, lojërave të ndryshme me sallën, kutia e fundit, videoklipe me klasa, nxënës, ekipe fitues dhe kampion si dhe humor. Ky aktivitet rrëmbente shumë nxënës jo vetëm të shkollave të mesme, por edhe të 9-vjeçares,  për pesë të premte rrjesht dhe vazhdonte për një muaj e gjysmë, duke gjallëruar tej mase jetën e nxënëve jashtë mureve të shkollës.

Fillesat ky aktivitet i ka që në vitin 1998 dhe drejtohej nga Luan Sejdini, kurse në vitet  2002–2010 aktiviteti organizohej nga Vladimir Kodhelaj dhe Bexhet Shena. Konkurrimet e nëxënësve drejtoheshin nga një juri ku në përbërjen e tij kishte mësues, nxënës, muzikant e aktor. Sarandalife.al do të postoj për kënaqësinë tuaj herë pas here, episode që do t’ju kthejnë edhe njëhetë në ato vite të bukura të gjimnazit.

/sarandalife.al/

 

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...