Vendimi i Gjykatës për administratorin dhe pronarin pas vdekjes së 63 vjeçarit te 15 katëshi

- Advertisement -

Lihen të lirë administratori i 15 katëshit në Sarandë, Mondi Reci dhe pronari Aleksandër Reci të arrestuar pas vdekjes së rojes Hasan Imeri. Gjykata ka cilësuar arrestimin të paligjshem dhe nuk ka vendosur as masë sigurie për dy të arrestuarit duke i liruar në sallë të gjyqit.

Ata u arrestuan nga  policia pasi paraditen e 31 tetorit, në lagjen nr.2, në një pallat 15-katësh, është rrëzuar nga lartësia, duke punuar shtetasi Hasan Imeri  63 vjeç, i cili si pasojë ka ndërruar jetë.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...