Zgjidhet kryesia e PD në Sarandë. Më të votuarit Ibrahim Barjami e Daniel Dike

- Advertisement -

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për zgjedhjen e kryesisë së re të Partisë Demokratike Dega Sarandë.
Kryesia e re përbëhet nga:

Lina Vaso 121 vota
Zana Piro 109
Klaudia Barjami 106
Anila Lejmoni 79
Jetmira Zeneli 75
Fjoralda Hysi 72
Albert Jorgji 120
Alban Qurku 87
Arben Guga 69
Arjan Halili 94
Daniel Dike 130
Elvis Kuci 83
Ibrahim Barjami 136
Klajdi Zeqiraj 103
Klejdjan Murtaj 95
Laert Cane 94
Nertil Hoxha 77
Sytki Haxhi 77
Shpetim Iljazi 83Zgjidhen 12 delegatët e PD Sarandë për Kuvendin Kombëtar të 30 prillit

Delegatë për Kuvendin Kombëtar të PD në 30 prill janë;

Ylli Piro 102
Ibrahim Barjami 99
Matilda Qurku 94
Zana Piro 85
Daniel Dike 84
Albert Jorgji 80
Klejdjan Murtaj 78
Arjan Halili 77
Elvis Kuci 77
Anila Lejmoni 76
Klaudia Barjami 76
Fjoralda Hysi 74

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...