Butrinti merr tre pikë të në fushën e vet ndaj Beslidhjes

- Advertisement -

Butrinti është rikthyer tek fitorja në fushën e vet përballë Beslidhjes së Lezhës.
Sarandiotët fituan me rezultatin e ngushtë 3-2, duke marrë tre pikë të rëndësishme në luftë për mbijetesë.
Golat për Butrintin u shënuan nga ana e Onug dhe Jaupaj që shënoi dopietë.
Ndërsa për Beslidhjen shënuan Danaj që gjithashtu shënoi një dygolësh.
Pas kësaj ndeshje “Butrinti” renditet në vendin 13-të me 31 pikë.
Ndeshja e radhës do jetë në transfertë kundër Bylisit.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...