Universiteti Politeknik: Grupi prej 10… shokësh të “Esko” jashtë Kryqit të Kuq – Dyshohet për tentativë arratisje

Dy makina me 10 shqiptarë kanë mbërritur jashtë spitalit dhe janë vërejtur menjëherë nga ekipi i OPKE-së – Arrestohet xhaxhai i plagosur “Esko”
Alarmi është dhënë pasditen e së enjtes në Kryqin e Kuq, ku po trajtohet lideri shqiptar i mafies së Politekniupolit . Sipas informacioneve plotësisht të vlefshme të protothema.gr, jashtë spitalit kanë mbërritur dy makina me 10 shqiptarë, të cilët lëviznin në mënyrë të çuditshme dhe janë vënë re menjëherë nga ekipi i OPKE që ndodhej aty. Policia ka bërë thirrje për përforcime, në vendngjarje ka mbërritur menjëherë ekipi i dytë i OPKE-së, me pasojë dy makinat shqiptare janë zhdukur me shpejtësi, ndërsa drejtuesit e mjeteve kanë lëvizur mbrapsht në rrugët e ngushta.
Policia ka arritur të lokalizojë një shqiptar, i cili nuk ka arritur të hipë në një nga automjetet dhe është fshehur në një korije. Siç mësohet, shqiptari është xhaxhai i të plagosurit dhe është dërguar në nëndrejtorinë e Sigurimit të Athinës, e cila ka “çfarosur” organizatat Krimi ale.
Vlen të theksohet se ditën e djeshme në spitalin ku po trajtohet “Esko” ka hyrë një shqiptar duke kërkuar informacion nga mjekët për gjendjen e të plagosurit. Ajo që po shqyrtohet është mundësia që ky të jetë një operacion i organizuar për rrëmbimin e kreut të mafies shqiptare të Politekniupolit.
Burime policore bëjnë me dije se mbajtja e këtij krimineli është jashtëzakonisht e rrezikshme dhe duhet të vendoset një ekip EKAM. Ata thonë gjithashtu se nuk ka pasur asnjë vlerësim për masat e sigurisë, as nuk ka plan, thjesht kanë ndarë 5 policë.
Së fundi, në përputhje me ankesat e sindikalistëve të Sindikatës së Punonjësve të Policisë së Athinës, kohët e fundit OPKE përdoret ekskluzivisht për ruajtjen e objektivave, me rezultat që aktualisht nuk ka asnjë ekip të disponueshëm në zonë për të ndërhyrë drejtpërdrejt. Pra, në kohën kur ata dërguan disa OPKE nga një tjetër, autorët ishin zhdukur.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...