Trafik kokaine Athinë-Korfuz, arrestohen dy shqiptarë, çfarë u zbulua në mjetin e tyre dhe hotelin ku qëndronin

Arrestohen nga policia greke dy shqiptarë 30 dhe 36 vjeç ne Glifadha te Athinës pasi akuzohen për trafik kokaine Athinë-Korfuz.
Në kuadër të veprimeve të policisë greke për kapjen e tregtarëve-trafikantëve të drogës dhe pas hetimit të informacionit në lidhje me veprimin e dy shqiptarëve në trafikimin e sasive të kokainës për persona të ndryshëm në zonën e gjerë të Atikës dhe në ishullin e Korfuzit, të akuzuarit u identifikuan dhe u vërtetua veprimtaria e tyre kriminale.
Gjatë kontrollit të automjetit të tyre me të cilin po udhëtonin drejt Korfuzit, u gjet dhe sekuestrua 500 gram kokainë. Ndërsa gjatë kontrollit në dhomën e hotelit ku qëndronin dy shqiptarët, u gjet dhe u sekuestrua një dozë me 0.5 gram kokainë, 1900 euro dhe 3 celularë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...