Kuriozitete.

- Advertisement -

Në Albena, në bregun e Detit të Zi, ka një bibliotekë shumë të veçantë në ajër të hapur, e cila mburret me rreth 6000 libra në 15 gjuhë. Raftet janë bërë nga një material rezistent ndaj diellit dhe erës dhe mbrohen nga një mbulesë vinili me rrokullisje për motin.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...