Tag: Tuneli i Llogarasë

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Shembet tuneli i rrugës Kardhiq-Delvinë, punimet cilësi shumë e dobët

Kreu i PD Delvinë, Hari Imeri, përmes një postimi në Facebook bën me dije se tuneli i rrugës “Kardhiq-Delvinë” është shembur. Kjo sipas tij ka...

Jorgo Goro:” Tuneli i Llogarasë, investim i shkëlqyer për Himarën dhe Shqipërinë”

Tuneli i Llogorasë konsiderohet një vepër strategjike për turizmin në rivierën e Jonit. Kryetari i bashkisë së Himarës, Jorgo Goro ndau sot foto nga punimet...

Nisin punimet për tunelin e Llogarasë/ Rama numëron projektet: Do jenë ‘fabrika buke’

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Vlorë, ku ka marrë pjesë në nisjen e punimeve për tunelin e Llogarasë. Rama tha se është...

Nisin sot punimet në kantierin e Tunelit të Llogarasë

Nisin sot punimet në kantierin e Tunelit të Llogarasë. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...