Tag: Tonin Tane

Browse our exclusive articles!

Tonin Tane, violinisti virtuoz i familjes Tane

Tonini lindi dhe mori edukim muzikor në një familje ku të gjithë ishin muzikantë. Babai i tij, Mete Tane, ishte violinë bazë e sazeve...

Popular

Aksion i IKMT në Ksamil, prishjet në vijën bregdetare

IKMT ka nisur sot një aksion për prishjen e...

Ndahet nga jeta Sami Peçi

Sot pas një sëmundje të rëndë u nda para...

Në ditën ndërkombëtare të edukimit: libri miku më i mirë (Video)

Në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit paraditen e së martës...