Tag: Marina Vlorë

Browse our exclusive articles!

Një vlonjat për Marinën e Vlorës, ja kush po e ndërton projektin ambicioz

Marina Vlorë është projekti më i ri që pritet të fuqizojë Vlorën dhe gjithë rivierën. Një port i ri turistik, koncept turizmi elitar, mundësi...

Marina Vlorë fut qytetin në hartën e turizmit detar të mesdheut

Pjesë e buxhetit të deklaruar nga qeveria për vitin 2022 është edhe një port i ri turistik në qytetin e Vlorës. Është folur për...

Bëni gati CV, “Marina Vlorë” do të krijojë 500 vende pune

  Marina Vlorë do të bëhet epiqendra e ekonomisë lokale që në ditët e saj të para. Si nevojë e qëndrueshmërisë pritet të krijohen deri në...

Popular

Delvina me dy monumente kulturore të kategorisë së parë

Sot do t'ju flasim për dy monumente kulturore të...

Zbardhet ngjarja, dogji makinën në Delvinë, arrestohet autori (EMRI)

Zbardhet ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në Delvinë,...

Ka nisur nga bashkia puna për pastrimin e kanaleve ujitëse

Bashkia e Sarandës ka bërë publike sot punën që...

NJË DITË E VEÇANTË PËR FËMIJËT E VEÇANTË

Natyra dhe deti janë qetësim dhe frymëzim për të...