Tag: Luigi M. Ugolini

Browse our exclusive articles!

Butrinti dhe Ugolini-një binom që do vazhdonte për 10 vjet. Misioni italian i gërmimeve arkeologjike

Misioni iltalian që gërmoi mbi 15 vjet në Butrint Kush ishte Luigi M. Ugolini dhe misioni arkeologjik që ai përfaqësonte? L. M. Ugolini kishte lindur në...

Popular

U prezantuan kandidatët e primareve në Sarandë: Ardit Cikuli, Armando Magllara, Ilir Nikolla dhe Spiro Vaso

Katër kandidatët e Partisë Demokratike për primaret në Bashkinë...

Çfarë do ndodhë me temperaturat? Dhjetori vjen me reshje, kthesa e madhe që pritet tashmë

Dhjetori nis si një vijimësi e vjeshtës, me mot...

Policia greke tenton të ndalojë mjetin e dyshimtë në Janinë, tre persona hapin zjarr ndaj patrullës JANINË

Hapet zjarr ndaj patrullës së policisë greke. Ngjarja ka ndodhur...