Tag: Lefter Çipa

Browse our exclusive articles!

Ansambli ” Bejkë e Bardhë” merr çmimin “Dhimitër Varfi” në Gjirokastër

Në Festivalin e XIV Tipologjik të Isopolifonisë që u zhvillua në datat 24 dhe 25 nëntor 2021 në Gjirokastër, Ansambli folklorik “Bejkë e bardhë”...

Popular

Merr flakë magazina në katin e parë të një objekti 5-katësh në Metoq (Video)

Një zjarr ka rënë në një magazinë me materiale...

Video – dokument: Momenti i përplasjes së dy trenave në Tempe

Treni komercial dhe ai i pasagjerëve u përplasën në...

Aksident tragjik në Greqi, përplasen dy trena, 41 viktima dhe mbi 80 të plagosur (VIDEO)

Një tragjedi ka ndodhur në Larisa të Greqisë ku...