Tag: 28 nëntor

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Bashkia Sarandë uron:”Gëzuar 109 vjetorin e Pavarësisë!”

Bashkia e Sarandës organizoi disa aktivitete ditën e sotme me rastin e 28 nëntorit. Rreth orës 09:30 në shëtitoren e re u krye një manifestim...

Shqipëria feston 28 Nëntorin, ky është urimi i Presidentit Meta dhe Kryeministrit Rama

Sot Shqipëria feston Ditën e Pavarësisë dhe Ditën e Flamurit, pasi në 28 Nëntor 1912 Ismail Qemali shpalli Pavarësinë në Vlorë, ndërsa Gjergj Kastrioti...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...