Surpriza e Ramës për presidentin turk, inagurohet në Laç “Sheshi Erdogan”

- Advertisement -

Qyteti i Laçit tashmë ka një shesh që mban emrin e presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Sheshi është inaguruar nga kryeministri Edi Rama dhe presidenti turk, pas ceremonisë së shpërndarjes së çelsave për banesat e reja te familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Sheshi ndodhet mes pallateve të reja të ndërtuara me financimin e qeverisë turke.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...