STARTON KAMPIONATI LOKAL I SHAHUT, NË EDICIONIN E 21-të

- Advertisement -

Ka startuar në Sarandë Kampionati Lokal i Shahut, një traditë e përvitshme, që ka kujdesin e Bashkisë dhe organizohet nga Klubi Shumësportësh. Ky Kampionat, që sivjet është në edicionin e 21-të, zhvillohet nga 17-21 shkurt. Marrin pjesë tre grupmosha: fëmijë, të rinj e të rritur, të përfaqësuar nga 22 shahistë, që po zhvillojnë përballje interesante. Pasditja e të hënës së 21 shkurtit do të shënojë mbylljen e Kampionatit Lokal të Shahut 2022, ku do të nderohen shahistët më të mirë dhe do të zbulohet Kampioni i edicionit të 21-të.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Aktivitet sensibilizues “Jo dhunës ” ndaj grave (Video)

Projekti “Rinia në Fokus II”, me mbështetjen e Bashkisë...

Sukses i rradhës i sportistit sarandiot në SHBA, Enea Lapa (Video)

Një sukses i garantuar i sportistit sarandiot me banim...

E çuditshme, por e vërtetë, deti s’gjen qetësi as në dimër(Video)

Edhe pak ditë dhe hymë zyrtarisht në stinën e...

Dritat e pemës së Krishtlindjeve në Athinë, ndizen nga Kryebashkiaku Gurma

Sot në Athinë pak orë më parë... Të gjithë bashkë...