Kundërshton punonjësin e policisë, arrestohet rumuni

- Advertisement -

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë për veprat penale “Shkatërrimi i pronës” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, shtetasin Bogdan Moldoveanu, 31 vjeç, banues Bukuresht, Rumani, pasi ka thyer xhamin e dritares së një lokali në Sarandë dhe nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë, për t’u shoqëruar në ambientet e Policisë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë për veprime të mëtejshme.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...