Stafi i Parkut Kombëtar të Butrintit “përvesh” mëngët e pastron ambientin

- Advertisement -

Stafi i Parkut Kombëtar të Butrintit i është bashkuar Planit Kombëtar të Pastrimit.
Ditën e sotme drejtori i këtij parku, Eri Sulo së bashku me stafin e tij e kanë përqëndruar aksionin e pastrimit përgjatë aksit rrugor Ksamil- Butrint, pjesë e Parkut Kombëtar Butrint.

Jo vetëm në rrugë por ata kanë pastruar edhe poshtë rrugës ku terreni është më i vështirë për shkak të pjerrtësisë së kësaj zone.

Mbetje duhani, paketash boshe, bidona uji e plastikë, kanaçe pijesh dhe letra kartoni janë grumbulluar e pastruar në atë zonë.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...