Shtrëngim masash për festat e fundvitit? Manastirliu paralajmëron: Ekspertët po vlerësojnë situatën

- Advertisement -

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka njoftuar ditën e sotme se Komiteti Teknik i Ekspertëve po shqyrton shtrëngimin e masave kufizuese ashtu sikur se kanë bërë tani për festat e fundvitit. Manastirliu tha se nga 4 janarit të gjithë punonjësit në administratën publike supermarkete, qendra tregtare duhet të paraqesin kartën e vaksinimit, kartën e shërimit apo testin e antigenit cdo 5 ditë.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka njoftuar ditën e sotme se Komiteti Teknik i Ekspertëve po shqyrton shtrëngimin e masave kufizuese ashtu sikur se kanë bërë tani për festat e fundvitit. Manastirliu tha se nga 4 janarit të gjithë punonjësit në administratën publike supermarkete, qendra tregtare duhet të paraqesin kartën e vaksinimit, kartën e shërimit apo testin e antigenit cdo 5 ditë.

 

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...