Shkoi për të vjedhur dyqanin, grabitësi shqiptar vret 44-vjeçarin grek, viktima ka fraktura në kokë dhe një plumb në gjoks

- Advertisement -

Greqia tronditet sërish nga krimi shqiptar.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Selanik, ku një shqiptar ka vrarë 44-vjeçarin punonjës të një dyqani që ishte pjesë e planit të grabitjes.

44 vjeçari e kishte kuptuar se një grabitës i armatosur kishte hyrë në dyqan dhe ka tentuar ta ndalojë. Por gjatë përleshjes, grabitësi shqiptar e ka qëlluar fillimisht në kokë me pjesën fundore të armës dhe më pas e ka qëlluar me një plumb në gjoks.

Shitësi dyshohet se ka rezistuar para se të vritej, ndërsa dëshmitarët flasin se në këtë zonë kanë ndodhur incidente të ngjashme, kryesisht nga narkomanë. Sot është arrestuar autori i vrasjes dhe sipas mediave greke ai është një shtetas shqiptar 27 vjeç ndërsa bashkëpunëtori i tij është një grek 35 vjeçar.

/sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...