Rusia arreston yllin e basketbollit amerikan

- Advertisement -

Sipas Reuters ylli i basketbollit amerikan, Brittney Griner është arrestuar në Rusi.

Brittney Griner, një nga basketbollistet me te mira të Amerikës, thuhet se është arrestuar nga autoritetet e Shërbimit Federal të Doganave Ruse në një aeroport afër Moskës.
Shërbimi Doganor konfirmoi se “e arrestuara është një basketbolliste profesioniste” e cila luajti në Shoqatën Kombëtare të Basketbollit të Grave dhe fitoi dy medalje të arta olimpike me Shtetet e Bashkuara në një deklaratë të lëshuar të shtunën, por nuk bëri të ditur emrin e lojtarit.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...