“Hej Hitler, ringjalli furrat” – Postimet tronditëse të “kasapit” të Andravidës.

- Advertisement -

Shumë pikëpyetje, shkruhet në median greke patrisnews, nëse fshihen edhe motive raciste pas vrasjes brutale të katërfishtë në Andravidë (s.s. viktimat ishin të huaj), shkaktojnë disa postime të autorit në rrjetet socialeNjë shembull tipik është një postim tronditës i 60-vjeçarit me inicialet DB, tashmë i arrestuar, i cili lavdëron Hitlerin dhe vë në shënjestër romët, duke i quajtur ciganë dhe monstra në formë njerëzore. Ai shkruan konkretisht: “Fëmija pyet. Çfarë është gipsi? Unë përgjigjem. Përbindësh në formë njeriu. Ai pyet përsëri. Ne vrasim monstrat. Unë përgjigjem. Ne nuk mund t’i lëndojmë ata. Ky p * Simiti bëri ligje në favor të tyre për të marrë votën e tyre. Hej Hitler. Ringjallni furrat për të punuar përsëri. »Ndërsa, në një postim tjetër ai i referohet emigrantëve sirianë, të cilët i cilëson si dezertorë, sepse janë larguar nga vendi i tij në mes të luftës, por edhe spiunë të mundshëm!

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...