Rrëshket dheu, rrezik për shkatërrimin e rrugës

- Advertisement -

Moti i keq me reshje të shumta ka shkaktuar dëmtime në rrugët rurale.

Kështu, bëhet e ditur se ka pasur probleme në fshatin Kakoz, Njësinë Administrative Lunxhëri, Bashkia Gjirokastër.

Rrëshkitje e dheut përbën rrezik për shkatërrimin e rrugës, pasi situata është drejt agravimit.

Ndërkohë priten specialistë për ndërhyrje dhe rregullimin e situatës.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...