Reagon kryebashkiaku Goro pas kritikave të Ramës

- Advertisement -

Himara ka qenë shembulli i marrë sot nga kryeministri Edi Rama si rastin më të keq për pastrimin dhe menaxhimin e plehrave.

Madje Rama tha se e kishte telefonuar vetë kryetarin e bashkisë së Himarës Jorgo Goro, kur kishte qenë me pushime në Dhërmi për të mbledhur plehrat.

Nga fillimi i takimit deri në fund, Kryeministri e ka përmendur disa herë Himarën si shembull të keq, por duket se këto kritika nuk e kanë shqetësuar shumë kryebashkiakun.

I pyetur pas takimit nga mediat, Goro tha se ia vlejnë kritikat dhe premtoi përmirësim. “Ia vlen, do përmirësohemi”, tha ai shkurtimisht duke buzëqeshur.

/sarandalife.al/

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Shkolla “Dea” koncert në Beograd(Video)

Shkolla jo publike ‘Dea” së shpejti me grupin e...

Shkolla jo publike 'Dea" së shpejti me grupin e...

Dita Kombëtare e vajzave në Arsimin Profesional(Video)

Ditën e sotme në kuadrin e Ditës Kombëtare të...