Reagon kryebashkiaku Goro pas kritikave të Ramës

- Advertisement -

Himara ka qenë shembulli i marrë sot nga kryeministri Edi Rama si rastin më të keq për pastrimin dhe menaxhimin e plehrave.

Madje Rama tha se e kishte telefonuar vetë kryetarin e bashkisë së Himarës Jorgo Goro, kur kishte qenë me pushime në Dhërmi për të mbledhur plehrat.

Nga fillimi i takimit deri në fund, Kryeministri e ka përmendur disa herë Himarën si shembull të keq, por duket se këto kritika nuk e kanë shqetësuar shumë kryebashkiakun.

I pyetur pas takimit nga mediat, Goro tha se ia vlejnë kritikat dhe premtoi përmirësim. “Ia vlen, do përmirësohemi”, tha ai shkurtimisht duke buzëqeshur.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...