Ramis Husi nënprefekti i ri në Sarandë. Mirosh Birjani sekretar organizativ i PS, Sarandë (Video)

- Advertisement -

Ramis Husi është tashmë nënprefekti i Sarandës. Ramis Husi erdhi në këtë pozicion pas detyrës së tij si nënkryetar i bashkisë, ndërsa zëvendësoi Mirosh Birjani, pas disa vitesh nënprefekt.Pas largimit nga nënprefekt Mirosh Birjani u caktua sekretar organizativ i PS të Sarandës me detyrë specifike për fushatën zgjedhore të 14 majit 2023.Ceremonia u zhvillua mesditën e sotme me praninë e Prefektit të Qarkut, Flamur Mamaj, sekretarit organizativ të PS për Qarkun Vlorë, Blendi Klosi, deputeti, Niko Kuri, kryetari i PS, Sarandë, Eleron Gjoni, kryebashkiakët Majlinda Qilimi e Kristaq Kiço dhe disa drejtorë.  

 

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...