Rama publikon grafikun: Do të vazhdojmë ta mbrojmë biznesin e vogël edhe nga rritja e çmimit të energjisë

- Advertisement -

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar sërish në rrjetin social Facebook, lidhur me situatën e çmimeve.
Në postimin e radhës, kryeministri është ndalur tek biznesi i vogël, për të cilin nëpërmjet një fotoje ka bërë me dije edhe ngarkesën e TVSH, është 0 %.
“Ja edhe ngarkesa e TVSH mbi biznesin e vogël, të cilin do të vazhdojmë ta mbrojmë edhe nga rritja e çmimit të energjisë, siç po mbrojmë të gjitha familjet po ashtu, si askund tjetër ku faturat e energjisë po kripen vijimësisht”, shkruan Rama.
(BalkanWeb)

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...