Qëllohet me plumb në kokë shqiptari në Greqi

- Advertisement -

Një shqiptar është qelluar me dy plumba mbrëmjen e sotme në qendër të Athinës. Ngjarja sipas mediave greke ka ndodhur në qendër të kryeqytetit, në zonën e Agios Panteleimon në Agios Pavlos në rrugën Kritis.

Shqiptari ishte në kafe në momentin që është qëlluar me dy plumba në kokë dhe bark në një atentat mafioz. Informacionet e para ishin kontradiktore nga mediat në Athinë, ku fillimisht u raportua se shqiptari vdiq, por zyrtarisht ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në spital. Dyshohet se në atentat është përfshirë më shumë se një person. Shqiptarit i kishin ngritur një pritë dhe sapo e kanë pikasur, ai është qëlluar me armë zjarri.

Autori është larguar në drejtim të paditur. Nuk dihen ende motivet e ngjarjes së rëndë dhe identiteti i shtetasit shqiptar,ndërsa dihet vetëm që është 38 vjec.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...