Pushuesit: Masat të merren më herët jo kur ka ngjarje(Video)

- Advertisement -

Pushuesit në plazhin e Sarandës e cilësojnë ngjarjen në Potami të Himarës shumë të rëndë. Ndërsa shprehen se janë dakort me moratorium të mjeteve lundruese thonë edhe se masat duhen marrë më përpara se të ket ngjarje. Edhe pse nuk ka raste ne Sarandë kjo nuk përjashton, shpesh herë motorrët e ujit i afrohen bregut duke rrezikuar pushuesit, na thonë ata.
Sipas kapitenerisë në Sarandë janë të regjistruar 23 jet sky nga të cilat 7 janë të huaj. Këta janë me licensë. Ndërkohë 98 mjete të tjera lundruese janë familjare. Gjithashtu anije turistike me licensë jane 18.
Gjatë 2 muajve të fundit, Policia Kufitare e Sarandës ka bllokuar 29 mjete lundruese, konkretisht 14 skafe dhe 15 “Jet ski”.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...