Publicisti Miho Gjini me probleme shëndetësore, Papagjoni :” Shërohu sa më shpejt!”

- Advertisement -

Në një status në Fb, studiuesi Josif Papagjoni bën publike se kritiku i artit, shkrimtari dhe publicisti  Miho Gjini ndodhet me probleme shëndetësore në një spital në Athinë.

“Mora vesh se Miho Gjini ka pësuar  hemoragji cerebrale dhe është  i shtruar në spital në Athinë. Ky mik i shtrenjtë i jetës sime, i thjeshtë, optimist sa s’ka më, një hedonist i rrallë dhe aventurier i së bukurës dhe shoqërisë, ky i palodhur për të  blatuar mijëra shkrime kritike për teatrin dhe letërsinë  me 33 libra të botuar; ky mik i artistëve shqiptarë në gjithë hapësirën tonë kombëtare, Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, por edhe i artistëve të diasporës në Greqi, Itali dhe Amerikë, ky njeri që ka vetëm  mirësi në shpirt – është  në luftë me jetën. Por unë e di se ai është  i fortë, optimist si rrallë kush dhe Zotin e ka me vete. Ne do shkonim sërish bashkë  në festivalin teatror të Prishtinës. Shërohu sa më shpejt Miho se shfaqje e libra pa fund na presin, dhe ato duan penën  tënde të  bukur e plot emocion…”, shprehet studiuesi Papagjoni.

Edhe stafi i “Sarandalife” uron shërim të shpejtë  Miho Gjinit, këtij  mjeshtri krijues të artit dhe letërsisë.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...