Për prerje të disa rrënjëve ullinj procedohet penalisht lukovioti

- Advertisement -

[15:44, 3/21/2022] Shpresa KLAB: Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Himarë proceduan penalisht për veprën penale “Shkatërrimi pronës”, shtetasin me inicialet M. P., 68 vjeç, banues në fshatin Lukovë, Himarë, pasi ka bërë kallëzim shtetasi M. P., 48 vjeç, banues në fshatin Lukovë se 68-vjeçari, i ka prerë disa rrënjë ullinj. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.
[15:48, 3/21/2022] Shpresa KLAB: Për punime të paligjshme procedohen penalisht ksamiliotja dhe delvinjoti

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë proceduan penalisht për veprën penale ” Ndërtimi i paligjshëm”, shtetasit me inucialet V. B., 58 vjeç, banuese në Ksamil dhe A. H., 51 vjeç, banues në Delvinë, pasi u konstatuan në pronat përkatëse, duke kryer punime, pa lejen e organeve kompetente. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...