Në kundërsulm Margarita Theodoraki – Ngre padi kundër Kouris

- Advertisement -

Një përmbysje në zhvillim me masat paraprake të marra nga Margarita Theodoraki për të mos përdorur mbiemrin “Theodorakis”, Nikos Kouris.
Kërkesa u refuzua nga gjykata dhe Nikos Kouris foli në kamerën e Happy Day dhe theksoi se “ky vendim erdhi për të konfirmuar atë që Mikis shkruan në testamentin e tij për mua. Mikis nuk la vend për keqinterpretim. “Kur dikush po vizitonte Mikisin në shtëpinë e tij dhe unë ndodhesha në front, ai vetë më prezantoi si Nikos Theodorakis”.
Në lidhje me marrëdhënien e tij me Margarita Theodoraki-n, ai është përgjigjur: “Me Margaritën nuk kemi folur, nuk na ka ndodhur të flasim. Besoj se në një moment do të flasim. Dëshira e Mikis ishte që të kishte një bashkëpunim në të gjitha fushat, lidhur me muzikën. E përmend në testament dhe në fakt ia vë në dukje sidomos familjes. Kështu që unë mendoj se vendimi vjen për të përforcuar dëshirat e Mikis. Secili ka gdhendur dhe ka marrë rrugën e vet. Nuk më ka shkuar ndërmend të pretendoj një pjesë të pronës. Koha shëron gjithçka, do të vijë koha kur do të kemi dhimbje. Unë e dua Margaritën, të jetë mirë. “Margarita është një person i mirë në zemër dhe nëse ndjen atë që duhet të bëjë, do të jetë përballë kujtdo që shkon të më lëndojë”, tha ai duke buzëqeshur në kamera.
Avokati i Margarita Theodorakis, Vasilis Panagiotakopoulos, i cili pretendoi se masat u gjykuan pa qenë i pranishëm, deklaroi se vajza e të madhit Mikis Theodorakis po përgjigjet me padi për këtë arsye.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...