Ndërhyrja në kohë e zjarrfikëses shmangu zjarrin e mëngjesit të sotëm nē qytet (Video)

- Advertisement -

Një zjarr tek zona në afërsi të hotel “Agimi” ka shqetësuar shumë zonën. Pas sinjalit menjëherë kanë shkuar në vend Sherbimi Zjarrfikës. Ka qenë një barakë e vjetër, mbeturina por dhe pemë ferra e shkurre që kanë marrë zjarr.

Ndërhyrja në kohë e zjarrfikësve bëri shuarjen e tij ndërsa shmangu përhapjen, gjë që do të kishte shumë dëme tek hotelet dhe banesat afër.

Ndërsa duhen falënderuar zjarrfikësit e Sarandës që shmangën në kohë zjarrin që mund të kishte përmasa, Ju bëjmë apel edhe në emër të Sherbimit Zjarrfikës, qytetarëve që të jenë të kujdesshëm në kēto ditë me temperatura të larta.

Vijojnë hetimet për të përcaktuar shkaqet e zjarrit.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...