Mirëmbajtja e rrugës nacionale Himarë – Sarandë/ Bashkia shpall tenderin me fond 9.3 milionë lekë

- Advertisement -

Bashkia Himarë ka shpallur tenderin për mirëmbajtjen e rrugëve. Tender ky, me një fond 9.3 milionë në dispozicion, me një afat 1 mujor për ekzekutim.

Sipas të dhënave, zona e studimit, gjendet në rrugët rurale të disa fshatrave, fillon te rruga nacionale Himarë – Sarandë, vazhdon përgjatë rrugës rurale me dalje në det dhe disa segmente pa dalje në det.

Data e njoftimit të tenderit është bërë më 15 tetor dhe afati i fundit për dorëzimin e dokumentave është 29 tetor.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...