Gjendet 107 kg marijuanë në brigjet e Prevezës, vlera e saj nëse do shitej në tregun grek

- Advertisement -

Janë gjetur në brigjet e Prevezës 107 kg marijuanë. Operacioni është zhvilluar nga policia Igumenicës dhe policia kufitare e Filatit.

Droga e gjetur ishte e fshehur në shkurre, në afërsi të plazhit. Ajo ishte e vendosur brenda 3 çantave e ndarë në 14 pako.

Dyshohet paraprakisht se droga është hedhur nga një mjet lundrues dhe pritej të merrej nga trafikantët që do të mbërrinin nga toka.

Policia e Igumenicës dyshon se kjo sasi ka lidhje edhe me sasinë prej 256 kg e 310 gram marijuane të kapur një ditë më parë pranë të njëjtit vend.

Policia dyshon se e gjithë sasia prej 364 kg marijuane ka mbërritur përmes detit.

E gjithë sasia prej 364 kg nëse do të shitej në tregun grek, do të kapte vlerën e rreth 900 mijë euro me vlerën aktuale të marijuanës në Greqi.

/sarandalife.al/

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...