Ministrja Kumbaro e Prefekti Mamaj inspektojnë punimet e rrugës tek Syri i Kaltër…

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe prefekti i Qarkut të Vlorës, Flamur Mamaj, u ndodhën ditën e premte në bashkinë e Finiqit, ku inspektuan punimet e rrugës së “Syrit të Kaltër”. Me rastin e vizitës së tyre ata bashkëbiseduan me kryetarin e Bashkisë së Finiqit Kristo Kiço dhe mbollën në mënyrë simbolike pemën e parë në rrugën nacionale të Vrionit, duke dhënë mesazhin e kujdesit ndaj mjedisit dhe njëkohësisht bashkërendimin e punës në mënyrë të pandërprerë për një mjedis të pastër dhe pa mbetje urbane, bëhet publike në faqen e bashkisë Finiq.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...