Mbyllet burgu i Zaharisë/ A do të ketë amnisti për të burgosurit këtë fundvit?

- Advertisement -

Një nga institucionet më të tmersshme të vuajtjes së dënimit, Burgu i Zaharisë do të mbyllet brenda muajit. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Drejtësisë Ulsi Manja i cili ka deklaruar se të gjithë të dënuarit që janë aktualisht në Zahari do të transferohen në burgun e Shënkollit, ku janë përshtatur blloku 4 dhe 5 si spital.

Burgu i Zaharisë priste të dënuar me probleme të shëndetit mendor dhe konsiderohej si një kamp përqendrimi për shkak të kushteve të tmerrshme. Një lajm tjetër që ka dhënë ministri Manja, ishte se nuk do të ketë amnisti për të dënuarit në fund të vitit.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...