Matura 2015/ “Festa e lamtumirës” në gjimnazin “Hasan Tahsini”

- Advertisement -

Si në çdo shkollë të mesme edhe në gjimnazin “Hasan Tahsini” është traditë që dita e fundit e maturës të shndërrohet në një festë të vërtetë, ku nxënësit lënë kujtimet e tyre në bluzën e bardhë e shokut apo të shoqes, bëjnë foto, hedhin valle, ngjiten në ballkonin e shkollës dhe lexojnë materiale e rikujtojnë momente me njëri-tjetrin, mësuesit e tyre duke krijuar një atmosferë të këndshme. Këtë atmosferë e tregojnë dhe fotot e maturës 2015, në ditën që ata e quajnë “ festa e lamtumirës”.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...