Lumi i Vjosës del nga shtrati/ Reagon prefekti i Vlorës: Situata shumë e vështirë, banorët janë evakuuar…

- Advertisement -

Prefekti i Vlorës Flamur Mamaj ka reaguar pas daljes nga shtrati të lumit Vjosa duke thënë se situata nuk ishte parashikuar dhe po merren të gjitha masat në këtë situatë të vështirë.

Mamaj tha se po përforcohet argjinatura në Mifol ndërkohë që banorët janë evakuuar.

Lumi i Vjosës ka krijuar kaos ditën e djeshme duke bërë që të përmbyten 7 banesa në fshatin Nosvoselë dhe 4 të tjera në fshatin Fitore të Vlorës.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...