Lëkundje tërmeti në Greqi, eksperti: Shkak pllaka e Harkut të Jonit

- Advertisement -

Një tërmet me magnitudë 4.3 ka ndodhur së fundmi në Prevezë. Sipas regjistrimit automatik të Institutit Sizmologjik Gjeodinamik, lëvizja sizmike ka ndodhur në 19 kilometra në perëndim të prefekturës së Prevezës.

“Lëkundjet nuk ngjallën shqetësim, është pjesë e sekuencës së tërmeteve të dhëna nga zona”, shprehet Efthymios Lekkas në Prototema.

Siç shprehet ai në mënyrë karakteristike, çarja është ndikuar nga lëvizjet e bëra në “Harkun Jon”.

/sarandalife.al/

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...