Kush janë dy shqiptarët e arrestuar që bënin “namin “ në Greqi

- Advertisement -

Policia greke bën publike fotot dhe identitetin e dy shqiptarëve të arrestuar në gusht të këtij viti në Selanik. Ata akuzohen për 11 grabitje me armë në dyqane dhe 1 grabitje në një banesë. Gjatë arrestimit atyre iu gjetën edhe 1 pistoletë TT dhe 1 thikë. Të arrestuarit janë Rigels Dritan Upe, 22-vjeç nga Pogradeci dhe Kastriot Haxhi Kryemadhi, 29-vjeç nga Prrenjasi.

Grabitjet i kryenin në Ano Poli, Toumpa, Kalamaria, Sykeon, Polikni dhe Evosmo. Të dhënat janë publikuar me urdhër të Prokurorit me qëllim identifikimin e tyre nga të tjerë shtetas që mund të kenë rënë pre grabitjesh.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...