Kryebashkiaku Adrian Gurma u jep certifikata mirënjohje ekipit kampion U-14 të Butrintit në basketboll

- Advertisement -

Kryetari i Bashkisë, Adrian Gurma në një takim të planifikuar priti sot në zyrë kampionët e basketbollit U-14 të “Butrintit”, që u renditën të parët në turneun e basketbollit “Niko Herczegh” të zhvilluar në Durrës. Gurma ka përgëzuar trajnerët e skuadrës Bruno Hajno e Pajtim Seferi, të cilët po bëjnë një punë shumë cilësore për sportin e baskebollit në Sarandë.

Përvec vlerësimit kryebashkiaku Gurma dha për secilin nga një çertifikatë mirënjohje për suksesin e arritur.
“Në turneun e basketbollit “Niko Herczegh”, që u zhvillua në qytetin e Durrësit, ekipi U-14 për djem, që përfaqëson ngjyrat e Butrintit zuri vendin e parë.
Urime çunave dhe trajnerëve të apasionuar, Bruno Hajno e Pajtim Seferi.
Mbështetja jonë nuk do t’ju mungojë.
Suksese kampionë”, shkruan kryetari i bashkisë Sarandë, Adrian Gurma në faqen e Fb

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...