Kristina Barzuka, 19-vjeçarja nga Saranda pjesë e ekipit të Elena Paparizou te “The Voice of Greece”

- Advertisement -

Kristina Burzuka është vajza sarandiote që ka arritur të kalojë me sukses fazën e parë të konkurimit në “The Voice of Greece”.

Pas prezantimit të zërit të saj, të 4 trajnerët: Konstantinos Argyros , Panos Mouzourakis , Elena Paparizou dhe Sakis Rouvas e ftuan Kristina Barzuka të bëhej pjesë e skuadrës së tyre, ndërsa vetë Kristina Barzuka përzgjodhi të ishte në skuadrën e Elena Paparizou.

Edhe në raundin e dytë të konkurimit në “The Voice of Greece”, këngëtarja e re, por shumë e talentuar Kristina Barzuka, shënoi një fitore tjetër me këngën “ The winner takes it all”,  fituesi i merr të gjitha. Dhe Kristina atë natë i mori të gjitha, vlerësimet maksimale të jurisë që gjatë interpretimit të këngës shpesh herë u dëgjua “Bravo”. Po pse juria vendosi në mënyrë unanime për Kristinën dhe jo për dy konkurentët e tjerë? Duhet thënë që formati në këtë fazë ishte duke konkuruar njëherësh të tre konkurentët, njëri pas tjetrit dhe vetëm njëri prej tyre do të kualifikohej për në fazën tjetër.  Kristina ia doli dhe tashmë vazhdon konkurimin për në fazën e tretë. Ajo fsheh akoma një armë të fuqishme që e zotëron shumë mire , muzikën Pop. Fazat e tjera janë akoma më të vështira dhe Sarandalife uron Kristinës suksese!

/sarandalife.al/

 

 

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...