Kompleksi mysliman i Xhermëhallës, atraksion turistik i Delvinës (Video)

- Advertisement -

Një monument kulturor që ja vlen për t’u vizituar është dhe kompleksi mysliman që gjëndet poshtë kalasë mesjetare të Xhermëhallës. Për më tepër ndiqni pjesën e tretë të dokumentarit “Delvina, atje ku bashkohet e djeshmja dhe e sotmja”.

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...